Jaferniocek w Macedonii

• Data wpisu: 2022-07-27
  • Data wydarzenia: 2022-07-25

W dniach 14-19.07.2022 zespół regionalny JAFERNIOCEK z Ostrowska uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Ohrid w Macedonii, którego organizatorem jest tamtejszy zespół tańca i śpiewu „Makedonka”. W czasie pobytu zespół zaprezentował się na scenie w strojach regionalnych oraz przedstawił tradycyjny taniec i śpiew. Wśród sporej publiczności nie zabrakło Polaków, którzy wraz z wejściem zespołu na scenę zaczęli śpiewać „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina...”. Uczestnicy wyjazdu poza udziałem w Festiwalu zwiedzili również stare miasto oraz muzeum św. Zofii Ochryda, Twierdzaę Samuela, Teatr Antyczny, St. Kliment Ohridski-Plaosnik, St. Jovan Kaneo. W kolejnym dniu pobytu popłynęliśmy w rejs statkiem po Jeziorze Ochrydzkim do najsłynniejszego kurortu turystycznego St. Naum. Dziękujemy Urzędowi Gminy Nowy Targ, GOK-owi z siedzibą w Łopusznej oraz naszym sponsorom za wsparcie finansowe bez którego nie mielibyśmy możliwości poszerzania swoich horyzontów, poznawania nowych kultur i zawierania nowych znajomości.
Kierownictwo zespołu "Jaferniocek" z Ostrowska

fot. archiwum zespołu