Nowe instrumenty muzyczne dla zespołu Jaferniocek

• Data wpisu: 2022-05-06
  • Data wydarzenia: 2022-05-06

Dzięki otrzymanym środkom pieniężnym z Fundacji PKO Banku Polskiego w Warszawie w ramach projektu pod nazwą „Zakup instrumentów muzycznych dla Zespołu Regionalnego „Jaferniocek” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej instrumenty muzyczne trafiły do utalentowanych członków zespołu z Ostrowska.

Na realizację projektu Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej pozyskał z Fundacji PKO Banku Polskiego kwotę: 13 500 zł.

- Ogromnie się cieszymy, że udało się nam pozyskać to dofinansowanie i zrealizować projekt. W ramach projektu zostały zakupione 3 sztuki skrzypiec 3/4 z pokrowcami, 3 sztuki skrzypiec 4/4 z pokrowcami oraz 2 sztuki basów góralskich. Sprzęt muzyczny już trafił do młodych muzyków – mówi Józefa Kuchta Dyrektor GOK w Łopusznej.
- Mamy nadzieję, że gra na nowych instrumentach sprawi członkom zespołu wiele radości, a szybko czynione postępy staną się dla nich źródłem satysfakcji i motywacją do ćwiczeń – mówi instruktor góralskiego zespołu Jaferniocek Iwona Moczarna i Wojciech Śliwiński – prowadzący szkółkę muzyczną.
Warto również podkreślić, że dzięki realizacji projektu zakupione instrumenty renomowanych firm bez wątpienia przyczynią się do wzmocnienia potencjału twórczego zespołu i poprawią komfort pracy młodych artystów. Pozwolą również na kultywowanie góralskich tradycji, obrzędów i zwyczajów wśród mieszkańców Gminy Nowy Targ jak również wśród szerokiej publiczności podczas występów zespołu w kraju i za granicą.
Słowa podziękowania kierujemy na ręce, Pana Prezesa Fundacji PKO Banku Polskiego Sebastiana Wijas oraz Pana Pawła Pacha Prezesa PKO LEASING, za wszelką życzliwość
i pomoc w pozyskaniu tych środków.

Z poważaniem Józefa Kuchta
Dyrektor GOK Łopuszna